Vizyon sahibi, yeniliklere açık, kendi hayatını yöneten kadınların internetteki adresi
 


Erkekler Neden Göğüsleri Severler?
Nesli San
06/11/2005
Erkekler neden göğüsleri severler? Hiç merak ettiniz mi? Ve kendi aralarında konuşurken, göğüsler hakkında neler söylerler?

free web page counters 

Hemen hemen her kadın göğüsleri ile ilgili endişeler taşır. Bazen iki göğsünün boyutu ya da şekli birbirinden azıcık da olsa farklıdır, bazen “göğüslerim küçük” endişesi ile yaşar, bazen de tersine, “büyük olmasından rahatsızlık duyar”. Sonuçta göğüslerinden mutlu kadın azdır.

Peki ama erkekler ne düşünüyor? Erkeklerin göğüsleri sevdiğini genel olarak biliyoruz ama nasıl ve neden? Merak ettiniz mi? Bu konuda yapılmış araştırmaları inceledim ve sizin için toparladım. İşte erkekler neden göğüsleri seviyor;

 

Göğüsler Doğurganlığın ve Dişiliğin Sembolüdür


Aklınıza gelse de, gelmese de, hoşunuza gitse de, gitmese de, insanoğlunun bilinçaltında bir yerlerde üreme içgüdüsü yatıyor. Soyunu sürdürme içgüdüsü bundan yüzyıllar önce de vardı. Bugün evliliklerin gitgide azalmasına karşın, hala insanlar bir çocuk sahibi olmaktan heyecan duyuyor.

 

Yüzyıllar önce, nesli sürdüren bebeğin beslenmesi için çok önemli olan sütü sağlayan göğüsler, bugün emziren anne sayısı azalmasına karşın hala “bebeği besleme” fonksiyonu ile anılıyor. Yani ilkel içgüdüler bugünün modern erkeğini hala etkiliyor. Bu nedenle de Pamela Anderson göğüsleri erkeklere cazip gelebiliyor.

 

Charles Darwin’in evrim teorisine göre zamanı geldiğinde, bilinçaltımızdaki içgüdülerle “sağlıklı ve soyumuzu sürdürmeye uygun” eş seçiyoruz. Buna göre erkekler geniş kalçalı (çünkü doğurmaya müsait) ve  büyük göğüslü (çünkü doğurduğunu besleyebiliyor) kadınlar seçiyor.

 

Göğüsler, Cinsel İlişkide Anahtar Role Sahiptir

 

Kadın göğsü, kadınların cinsel heyecana ulaşmasında anahtar rollerden birisine sahiptir. Tabi erkekleri de ..

 

Kadınların farklılık taşıdıkları 2.bölgedir ve bu nedenle de erkekleri, görsel olarak uyarırlar, erkeklerin farkında oldukları ya da olamadıkları tutkulu bakışlarının da hedefi olurlar.

 

Erkekler Göğüsleri Rahatlatıcı Bulur

 

Günlük hayatın zorlukları içinde, göğüsler yumuşakve belki bebekliğimizi hatırlatan yumuşaklığı ve şekliyle, erkekleri rahatlatır. Uzmanlar, göğüslerin aynı zamanda erkeklere annelerinin, onları her şeyden koruduğu günleri hatırlattığını düşünüyorlar.

 

Büyüklük Önemli mi?

Gelelim en önemli KADIN sorusuna.. Göğsün büyüklüğü önemli mi? Kadınların çoğu küçük göğüslü olma endişesi yaşar. Hatta normal göğüslü olanlar da. Ancak göğüs büyüklüğü de, "zevler ve renkler tartışılmaz" meselesidir. Yani bazı erkek büyük göğüs sever, bazısı ise küçük göğüs. Zaten çift olma aşamasında erkek olayın bu boyutunu da ölçüp, biçmiştir kafasında hiç merak etmeyin. Bu nedenle degöğsüm küçük-büyük endişesini bırakın. Hayatınızı endişesiz yaşayın!!!


Cinsellik Seks Kategorisindeki
Son 10 Yazı
Setur Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Panelleri Gerçekleştiriyor
Boşalma ve Orgazm Sorunlarının Tedavisi Cinsel Terapi ile Mümkün
Türkiye’de 6,5 Milyon Erkek Sertleşme Sorunu ile Karşı Karşıya!
Depresyon Cinsel Hayatı Etkiliyor
Türk Toplumunda Yaygın Bir Sorun: 'Vajinismus'
Kadınlarımız Cinsel Organlarını Tanımıyor
Dünyadaki En Güvenli Prezervatif Markalarından Biri Türkiye’de
Buzzex Terapi Oyuncağı Artık Türkiye’de…
Porno Bağımlılığı Evlilikleri Tehdit Ediyor
CİSED: “Sahte Kızlık Zarı Kanaması Yaratan Alete Gerek Kalmamalı”

Add to My Yahoo!
Kulübümüzün etkinliklerini ve sitemizin yeniliklerini öğrenmek için kayıt olunuz.
Yeniliklerden haberdar olmak için, lütfen listemize katılın.
Katıl
Ayrıl
Yiyecek & İçecek
(Mutfak - Sağlıklı Beslenme - Şarap) konusundaki mail listeleri
Sohbet-Hikaye Listeleri
(Sabah Kahvesi - Evli Kadın) konusundaki mail listeleri
İlgi Alanlarınız konusunda Mail Listeleri arıyorsanız. Burada.
İletişim : info@kadinvizyon.com - 0-212-274 7600 © 1999-2016 SaNe Ltd.Şti.