Vizyon sahibi, yeniliklere açık, kendi hayatını yöneten kadınların internetteki adresi
 


Seks Yalanları - 3 - Erkeklerin Yalanları
Nesli San
04/10/2004
Bir önceki yazımızda, yatak odası yalanlarından söz ettik. Bunları deşifre ederken, ilk sırayı kadınlara verdik. Şimdi sırada erkekler var. Yatak odasını bir "arenaya" benzetirsek, "skor" hesaplarına da şaşırmamamız gerekiyor. Bu arenada, bir takım stratejilere de göz yumacağız öyle değil mi?

Amaç skoru yükseltmek olunca...   Skor falan bir yana, erkekler yatak odasına hangi yalanları söylüyor? Bunu kadınlar merak ediyor haliyle. Dolayısıyla da, kadınlar, yatakta "vücut dili"ne çok önem veriyorlar.  O yüzden erkekler ne söylerse söylesin, vücut diliyle söylemlerini tutturamazlarsa bu yalanlar ortaya çıkıyor, ona göre! Bakalım erkekler, yatakta ne tür  yalanlar söylüyorlarmış?

Bir erkekle yatağa gireceksiniz diyelim. Ve bu ilk kez olacak. Bu erkek, kocanız ya da sevgiliniz olabilir. Peki, o yatakta nasıl biri haline gelecek? Kurt mu olacak, yoksa kuzu mu? "Aman, sapık mapık olmasın" derken o an geliverir. Fakat akla kara ortaya çıkmaz. Yalanlar söylenir ama kimse çakozlamaz. İsterseniz bu yalanlara geçmeden önce, "deneyimlerin süzgecini" eleyelim ve bunun sonucunda ortaya çıkan bazı gerçeklerin altını çizelim. (Elbette, bunlar sadece bir fikir. Doğru ya da yanlış olup olmadığına siz karar verirsiniz. Eğer katılmıyorsanız da bize yazarsınız, birlikte tartışırız.)

Acaba erkeklerin yalanları "Erkekliklerini" ispatlama çerçevesinde mi? Bunları söylerken seksi diledikleri gibi yaşıyorlar mı? "Skorlarla" çok fazla uğraşıyorlar mı? Yatak odasını bir arenaya benzetirsek, erkeğin kafasında beliren o yapay skora da şaşırmamak lazım. Bu arenada, birtakım stratejiler devreye girer çünkü.

Konu, dağılmaya çok müsait, toparlayıp sadede gelelim. İstersiniz, bazı somut örnekler de verelim. Biliyor musunuz, erkekler hakkındaki bazı temel düşüncelerimiz aslında birer "önyargıymış". Örneğin, "seks delisi" gözüyle baktığımız erkekler hakkında aslında yanılıyormuşuz. Öye değillermiş. Bunda doğruluk payı olmalı. Çünkü içinde yaşadığımız toplum onlara bunu yüklüyor; Her an sekse hazır olmak! Onlar da, öyle olmasalar bile, öyleymiş gibi görünebiliyorlarmış.

Öte yandan, erkeklerin en çok suçlandıkları konu; erken boşalma. Bunu önlemek, o suçlamadan kurtulmak için de ilginç yöntemlere başvuruyorlarmış. O sırada, hafta sonu oyanacağı futbol maçını düşünüp, uyarılarını azaltmayı amaçlıyorlarmış mesala.

Bir de "Don Juan" efsanesi vardır, mutlaka duymuşsunuzdur. Bir seks sembolü olan, Don Juan'ın (aslında) cinsel açıdan sorunlu bir erkek olduğu iddia edilmişti.  "Don Juan'lıkla ilgili psikolojik tahliller de buna paraleldi.  (Hani derler ya, "Bir erkek çok aşırı çapkınlık yapıyor, önüne gelen her kadına sarkıyorsa, o aslında iktidarsızdır ya da cinsel problemleri vardır" diye.) Kadınları görünce, çapkınlık hünerlerinin yüzde 99'unu sergilemeye başlayan erkeklerin, büyük çoğunluğunun, aslında seks problemleri olduğu söyleniyor.  ("Diline vurmak" olarak ifade bulan o ünlü deyimimizi hatırlayın.) Onlarınki de öyleymiş. Dolayısıyla, kadınlar da genellikle sözlere değil icraata bakmayı yeğlerlermiş.

Deneyimlerin süzgeci

Sahiden, "yalan" söz konusu olunca, derimizdeki tüyler de, diken diken oluyor değil mi? Ama unutmayın, bunları "pembe yalan" olarak adlandıran da var. Bunların yatak odasını renklendireceğini iddia edenler mevcut. Ama, Allah aşkına, dürüst olun, hiç mi yalan söylemediniz?  Şu açık ki stratejiler, blöfler yatakta cirit atarlar. Karikatürlerde de, orası bir arena olarak çizilir ve sanki bu arenada da, "yenme - yenilme" ilişkisi çerçevesinde stratejiler belirlemek gerekmektedir. 

Her neyse, geçen hafta ilk bölümünü yayınlamıştık bu yalanların. Genel olarak, kadınların iç seslerini yazmıştık. Bakalım bu yalanlarla siz de karşılaştınız mı, ya da hissetiniz mi?   İsterseniz şimdiye kadar seks ve erkeklerlerle ilgili olarak söylenegelmiş ya da deneyemlerin süzgecinden geçerek netleşmiş bir sürü "inanışa"a gelecek hafta bir göz atalım.

Geçen haftaki bölümleri tekrar hatırlamak için Seks Yalanları - 1 ve Seks Yalanları - 2 - Kadınların Yalanları başlıklarını tıklayabilirsiniz.

 

 


Cinsellik Seks Kategorisindeki
Son 10 Yazı
Setur Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Panelleri Gerçekleştiriyor
Boşalma ve Orgazm Sorunlarının Tedavisi Cinsel Terapi ile Mümkün
Türkiye’de 6,5 Milyon Erkek Sertleşme Sorunu ile Karşı Karşıya!
Depresyon Cinsel Hayatı Etkiliyor
Türk Toplumunda Yaygın Bir Sorun: 'Vajinismus'
Kadınlarımız Cinsel Organlarını Tanımıyor
Dünyadaki En Güvenli Prezervatif Markalarından Biri Türkiye’de
Buzzex Terapi Oyuncağı Artık Türkiye’de…
Porno Bağımlılığı Evlilikleri Tehdit Ediyor
CİSED: “Sahte Kızlık Zarı Kanaması Yaratan Alete Gerek Kalmamalı”

Add to My Yahoo!
Kulübümüzün etkinliklerini ve sitemizin yeniliklerini öğrenmek için kayıt olunuz.
Yeniliklerden haberdar olmak için, lütfen listemize katılın.
Katıl
Ayrıl
Yiyecek & İçecek
(Mutfak - Sağlıklı Beslenme - Şarap) konusundaki mail listeleri
Sohbet-Hikaye Listeleri
(Sabah Kahvesi - Evli Kadın) konusundaki mail listeleri
İlgi Alanlarınız konusunda Mail Listeleri arıyorsanız. Burada.
İletişim : info@kadinvizyon.com - 0-212-274 7600 © 1999-2016 SaNe Ltd.Şti.